Piknik profilaktyczny na Dolnej Równi Krupowej w Zakopanem

 • 13.08.2021, 10:31
 • Źródło: Narodowy Fundusz Zdrowia
piknik profilaktyczny, kampania promująca, oddawanie krwi, badania, konsultacje…
Zapraszamy na piknik profilaktyczny. W niedzielę 15 sierpnia na Dolnej Równi Krupowej w Zakopanem, dowiedz się, jak skorzystać z programu „Profilaktyka 40 PLUS” i wykonaj proste badania diagnostyczne.

Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia i Urząd Miasta Zakopane zapraszają w niedzielę 15 sierpnia w godzinach 12.00 - 18.00 na piknik profilaktyczny na Dolnej Równi Krupowej.

Badania i konsultacje
W niedzielę 15 sierpnia w Zakopanem eksperci z Małopolskiego OW NFZ odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące programu Profilaktyka 40 PLUS i pomogą wypełnić ankietę, na podstawie której (po 2 dniach) otrzymasz e-skierowanie na bezpłatne badania.

Dodatkowo wszystkich odwiedzających zapraszamy na:

 • konsultacje z onkologiem
 • konsultacje z pulmonologiem
 • konsultacje dietetyczne
 • obliczanie wskaźnika BMI
 • pomiary składu masy ciała
 • pomiar poziomu cukru i ciśnienia

W trakcie pikniku będzie można nauczyć się samodzielnie badać piersi, co - oprócz regularnej mammografii lub USG - jest jednym z elementów profilaktyki raka piersi. Przy stanowiskach MOW NFZ oprócz informacji nt. programu „Profilaktyka 40 PLUS”, otrzymasz kartę EKUZ, potwierdzisz profil zaufany i aktywujesz Internetowe Konto Pacjenta.

Oddając krew, ratujesz innych

Piknik to nie tylko okazja do konsultacji i badań, ale również do wsparcia innych przez oddanie krwi. W miesiące wakacyjne co roku występują jej duże braki. Główną przyczyną jest większa liczba wypadków przy jednoczesnym zmniejszeniu się liczby dawców. Dlatego stacje krwiodawstwa co roku apelują o oddawanie krwi również w miesiącach letnich. 

Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi, powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi.

Zgłaszający się do oddania krwi powinien posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL:

 • dowód osobisty, legitymację studencką,
 • paszport, prawo jazdy,
 • dawca wielokrotny – również legitymację Honorowego Dawcy Krwi.

Kandydat na dawcę nie może spożywać alkoholu minimum przez 24 godziny przed oddaniem krwi.

Zaszczep się jednodawkową szczepionką przeciw COVID-19 bez wcześniejszej rejestracji

W trakcie pikniku będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19 jednodawkową szczepionką firmy Johnson & Johnson. Na szczepienie nie trzeba się rejestrować – wystarczy przyjść i okazać dowód osobisty. Szczepić będą przeszkoleni medycy ze Szpitala Powiatowego im dra T. Chałubińskiego w Zakopanem, a przed dokonaniem iniekcji pacjent przejdzie standardową kwalifikację.

Ze szczepienia mogą skorzystać osoby dorosłe.

Szczegóły na stronie Małopolskiego OW NFZotwiera się w nowej karcie
Więcej na temat Programu Profilaktyka 40 Plus

Źródło: Narodowy Fundusz Zdrowia

Podziel się:


Pozostałe