Pierwsze szkolenia w ramach projektu "Pracujemy dla Ciebie" - Wdrożenie usprawnień organizacyjnych w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Zakopanem

  • 29.06.2021, 12:03 (aktualizacja 24.11.2021, 13:33)
projekt, pracujemy dla Ciebie, współfinansowany przez UE, usprawnienia…

W czerwcu 2021 r. w MOPS Zakopane startują pierwsze szkolenia zaplanowane do realizacji w ramach projektu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej pod tytułem: "Pracujemy dla Ciebie" - Wdrożenie usprawnień organizacyjnych w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Zakopanem.

Wstępnie zakładano, że szkolenia te rozpoczną się już od stycznia 2021 r., jednak z uwagi na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa musieliśmy zweryfikować plany. Mając na uwadze dobro wyższe, jakim jest zdrowie i bezpieczeństwo, szkolenia zostały przesunięte na okres, w którym obostrzenia covidowe zostały złagodzone.

Na „pierwszy ogień” poszło szkolenie z tematu ochrony danych osobowych w postępowaniu pracowników MOPS Zakopane. Wprawdzie sam temat nie brzmi zbyt zachęcająco, jednak w dzisiejszych czasach jest niezmiernie ważny a na dodatek, prowadząca szkolenie w osobie Pani Moniki Tarnawa Zajączkowskiej (Radca prawny, członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krakowie, autorka kilkunastu publikacji naukowych z obszaru prawa), – dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom umiała przykuć uwagę pracowników uczestniczących w szkoleniu.

Kolejne szkolenia zaplanowane na ten rok to m.in.  standardy pracy socjalnej z osobą i rodziną ze szczególnym uwzględnieniem interwencji kryzysowej, praca z tzw. „trudnym klientem”, praca z rodziną w sytuacji przemocy domowej itp. Planowana jest również cykliczna superwizja (indywidualna i grupowa) oraz szkolenia z obszaru prawa w zakresie postępowania administracyjnego i oczywiście z zakresu podstaw prawnych i merytorycznych przyznawania świadczeń z pomocy społecznej.

Ogółem zaplanowano 14 szkoleń (ponad 200 godzin dydaktycznych) oraz 176 godzin superwizji adresowanych głównie do pracowników socjalnych, asystentów rodziny i opiekunek domowych. W ramach projektu zaplanowano również szkolenie dla wszystkich pracowników MOPS Zakopane – szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

html_html_1

Zdjęcia (4)

Podziel się:


Pozostałe