Zapisz ten numer telefonu: 799 448 084 to bat na naciągaczy

  • 18.01.2022, 09:47 (aktualizacja 18.01.2022, 09:51)
  • Źródło: www.instagram.com/z_pamietnika_policjantki
naciągacze, uwaga na oszustów, fałszywe smsy

Oszuści coraz częściej starają się wyłudzić pieniądze za pomocą SMS-ów z wiadomościami o konieczności fikcyjnych dopłat do paczek. Istnieje jednak proste rozwiązanie, które może podnieść poziom bezpieczeństwa i uchronić kolejne osoby przed oszustami. Wystarczy w tym celu wpisać do telefonu jeden, bardzo ważny numer: 799 448 084.

"»Wymagana dopłata do paczki« czy »odbiór środków od kupującego« – takie wezwania często pojawiają się w wiadomościach wysyłanych przez oszustów, którzy próbują wyłudzić od nas pieniądze. Każdego takiego SMS-a warto zgłosić do CSIRT NASK. Teraz można to zrobić jeszcze łatwiej, używając w swoim telefonie funkcji »przekaż« albo »udostępnij« i przesyłając treść otrzymanej wiadomości na numer 799-448-084. Trafi ona do analityków CERT Polska, którzy zdecydują o dopisaniu podejrzanej domeny do listy ostrzeżeń. Każde zgłoszenie może pomóc ochronić tysiące innych użytkowników!

W zgłoszeniu należy przesłać pełną wiadomość w oryginalnej formie, w której ją otrzymaliśmy — bez wycinania odnośnika w treści, a im szybciej zgłosimy otrzymanie podejrzaną wiadomość, tym lepiej.

Źródło: www.instagram.com/z_pamietnika_policjantki

Podziel się:


Pozostałe